LR sertifikalar ve uluslararası kurumsal üyelikleri

LR Health and Beauty,ürünlerin kalitesini sürekli olarak denetleyen ve tescil eden bir çok saygın uluslararası sertifika ve üyeliğe sahiptir.LR sertifikalar

LR Health and Beauty, ürünlerinin kalitesini sürekli olarak denetleyen ve tescil eden bir çok saygın uluslararası sertifika ve üyeliğe sahiptir. Bütün bu bilgileri sizler için LR Sertifikalar bölümü altında özetledik.

Bu sertifika ve uluslararası üyelikler; LR’ ın kullandığı hammadelerin, ürünlerinin üretim aşamasından sizlere ulaşmasına kadar geçen süredeki bütün adımların kalitesini ve uluslararası standartlara uygunluğunu tescil eder. Bütün bunlara ek olarak da Türkiye’ de Sağlık Bakanlığı izni ile ürünlerinin satışı yapılmaktadır.

Şimdi bu önemli sertifikalara hızlıca bir gözatalım:

SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH Kalite İşareti

Eğer bir üründe SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH Kalite İşareti bulunuyorsa, sadece ürünün kendisi değil çok daha fazlası kontrol edilmiş demektir. LR sertifikalar

Eğer bir üründe SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH Kalite İşareti bulunuyorsa, sadece ürünün kendisi değil çok daha fazlası kontrol edilmiş demektir. Geniş kapsamlı kontrol sürecinde ilk önce ham maddeler, ürünün bileşenleri ve tedarikçiler kontrol edilir ve daha sonra üretilen ürün son olarak bir kez daha kontrolden geçer. LR sertifikalar listesindeki en önemli sertifikalardan birisidir.

Ayrıca: İşaret verildikten sonra da, ürünün, kalite işaretinin alınması için önemli rol oynayan kalitesinin aynı düzeyde olup olmadığı kontrol edilir.

SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH’ nin websitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Dermatest

„Original DERMATEST®“ işareti, kontrol yöntemlerinin takip edilebilirliğinin ve bununla birlikte tüketici ve üretici güvencesinin teminatıdır. Bu işareti taşıyan ürünler, kontrol edilen ve onaylanan kalitenin verdiği sözü yerine getirir. LR sertifikalar

„Original DERMATEST®“ işareti, kontrol yöntemlerinin takip edilebilirliğinin ve bununla birlikte tüketici ve üretici güvencesinin teminatıdır. Bu işareti taşıyan ürünler, kontrol edilen ve onaylanan kalitenin verdiği sözü yerine getirir.

Dermatest’ in websitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

IASC (International Aloe Science Council)

IASC, Aloe Vera endüstrisinin dünya çapındaki derneğidir ve Aloe Vera’nın teşvik edilmesini desteklemektedir. LR, sahip olduğu 50’yi aşkın kalite işareti ile dünya çapında en çok IASC ödülü alan şirkettir (Son güncelleme: 2011). LR sertifikalar

IASC, Aloe Vera endüstrisinin dünya çapındaki derneğidir ve Aloe Vera’nın teşvik edilmesini desteklemektedir. LR, sahip olduğu 50’yi aşkın kalite işareti ile dünya çapında en çok IASC ödülü alan şirkettir (Son güncelleme: 2011). Aloe Vera Jel ürününde özellikle koruyucu bir üretim yöntemi olan soğuk üretim yöntemi LR’ın bu alanda rakipsiz kılmaktadır.

IASC (International Aloe Science Council)’ in websitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

VKE Kozmetik Federasyonu

LR, üyeleri arasında sektörün saygın büyük şirketlerinin de bulunduğu VKE Kozmetik Federasyonu’nda (2011 yılı itibariyle) yer alan tek network şirketidir. LR sertifikalar

LR, üyeleri arasında sektörün saygın büyük şirketlerinin de bulunduğu VKE Kozmetik Federasyonu’nda (2011 yılı itibariyle) yer alan tek network şirketidir.

VKE websitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

BDIH (Sanayi ve Ticaret Şirketleri Federasyonu, Almanya)

LR, Temmuz 2011’den beri de BDIH üyesidir. BDIH (Sanayi ve Ticaret Şirketleri Federasyonu) Almanya'da Organik ürünlere sertifika veren bir kurumdur. BDIH sertifikalı ürün organik kozmetik kriterlerine dünya çapında uygunluk gösteren ürün olarak kabul edilir. LR sertifikalar

LR, Temmuz 2011’den beri de BDIH üyesidir. BDIH (Sanayi ve Ticaret Şirketleri Federasyonu) Almanya’da Organik ürünlere sertifika veren bir kurumdur. BDIH sertifikalı ürün organik kozmetik kriterlerine dünya çapında uygunluk gösteren ürün olarak kabul edilir. Bu kriterler:

  • Bitkisel olmalı.
  • Sentetik koku ve renklendirici ihtiva etmemeli.
  • Petrolden üretilmiş Mineral yağlar içermemeli.
  • Polyetilen ,Paraben,Silikon içermemeli.
  • Doğayı korumalı

 

“LR ürünleri sağlıklıdır ve güvenlidir” diye boşuna söylemiyoruz. Bu cümlenin arkasında, yukarıda anlattığımız birçok uluslararası saygın denetleme/onay sertifikaları bulunuyor.