LR Master Drink Formula Green içeriği ve ürün özellikleri

LR Master Drink Formula Green (LR Mind Master), hücrelerin oksidatif strese karşı korunmasını içeriğindeki zengin mikrobesin maddeleriyle sağlar.

LR Master Drink Formula Green, hücrelerini oksidatif strese karşı korumak isteyen tüm yaş grupları için uygundur.

LR Master Drink Formula Green (LR Mind Master), hücrelerin oksidatif strese karşı korunmasını içeriğindeki zengin mikrobesin maddeleriyle sağlar.

Nedir bu oksidatif stres ?

Serbest radikaller vücudumuzda besinlerin oksijen kullanarak enerjiye çevrilmesi sırasında oluşan metabolik yan ürünlerdir. Serbest radikaller (reaktif oksijen türleri) kararsız bir yapıdadırlar ve kararlı hale gelmek için hücrelere saldırarak hasar oluştururlar. Antioksidanlar ise serbest radikalleri etkisiz hale getirerek hücreleri bu hasarlardan korurlar. Serbest radikaller ve antioksidanlar vücutta dengede olmalıdır ki, antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirebilsin. Eğer serbest radikal seviyesi, antioksidan seviyesine göre artar ise serbest radikaller hücrelerde oksidatif hasarlara yol açar ve bu duruma oksidatif stres denir.

Oksidatif stres bir hastalık değildir, ancak hastalığa yol açabilecek ya da hızlandıracak bir etkendir. Genellikle koruyucu sağlık önlemleri için önemli bir uyarandır. Fakat tehlikeli olan oksidatif stresin herhangi bir semptomunun olmamasıdır. Bu durum tespit edilmez ve düzeltilmezse ciddi sağlık sorunlarına ve hastalıklara neden olabilir. Toksin ya da patojenlere maruz kalmak, zayıf antioksidan defans sistemi, düzensiz yaşam şekli, aşırı yoğun egzersiz ve günlük metabolik ürünler, oksidatif strese neden olur.

LR Master Drink Formula Green’ in Özellikleri:

Özel geliştirilmiş mikro besinleri içeren besin takviyesi ürünleri aktif yaşam tarzını destekler. B1 ve B12 vitaminleri gibi etkili mikro besinleri vücudumuzun enerji metabolizmasını güçlendirir. Demir içeriği normal zihinsel fonksiyonların sürdürülmesine katkıda bulunur. Buna ek olarak Mind Master hücreleri oksidatif strese karşı korur.

LR Master Drink Formula Green, içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu bitki özleri sayesinde özellikle doğal bir tada sahiptir ve bu nedenle hafif acımsı bir kokusu vardır. Bu içerikler, oldukça tatlı, saf bir bitkisel ürün olan yenilikçi Stevia ile tamamlanır. Master Drink’in yeşil rengi temel itibariyle içinde bulunan klorofilden gelir. Bu doğal renklendirici bitkiler tarafından fotosentez sırasında kullanılır. Klorofil, bitkilerin güneş ışınlarından faydalanarak ürettiği enerjiden sorumludur. Klorofil gezegenimizin en önemli enerji üreten maddesidir. Master Drink doğal hammaddeler içerdiğinden renginde hafif dalgalanmalar görülebilir.

Tüketim Önerisi

Günde 1 x 80 ml kullanılması önerilir (8 kapak dolusuna eşdeğerdir). İdeal olarak öğünlerden sonra ve beğeniye göre sade, sulandırılmış veya meyve suyu eklenmiş şekilde tüketilebilir. Tüketmeden önce çalkalayın. Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir hafta içinde tamamını tüketin. Önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Ürünü çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) tarafından bilimsel olarak onaylanmıştır

Master Drink önemli mikro besinleri içerir. Diğerlerinin yanı sıra şunlara katkı sağlar:

  • Normal bir enerji metabolizmasına, Normal bir sinir sistemine, Normal fiziksel fonksiyona, Yorgunluğun ve bitkinliğin hafifletilmesine Normal zihin fonksiyonuna, Hücrelerin oksidatif stresten korunmasına
  • Tiamin ve B12 vitamini normal bir enerji metabolizmasına katkıda bulunur. B12 vitamini normal sinir sistemi fonksiyonuna katkıda bulunur.
  • B12 vitamini, normal bir fiziksel fonksiyona katkıda bulunur. B12 vitamini, yorgunluk
    ve bitkinliğinde hafifletilmesine katkıda bulunur.
  • Demir içeriği normal zihinsel fonksiyonların sürdürülmesine katkıda bulunur.
  • E vitamini hücrelerin oksidatif strese karşı korunmasına katkı sağlar.

LR Master Drink gıda takviyesi SGS INSTITUT FRESENIUS Kalite Mührü ile kalite standartlarına uygunluğu belgelenmiştir.

LR Master Drink Formula Green (Mind Master Formula Green) İçeriği:

Aloe Vera Jeli, Üzüm suyu konsantresi, Su, Dekstroz, Yeşil çay ekstraktı,
Stabilizör: Ksantan gam, Koruyucu: Potasyum sorbat, L-Karnitin-L-Tartarat, Koenzim Q10, Vitamin Karışımı [Tiamin mononitrat (Tiamin), Pteroilmonoglutamik asit (Folik asit), Siyanokobalamin (Vitamin B12), DL-alfa-tokoferil asetat (Vitamin E), Maltodekstrin],
Renklendirici: Klorofiller,
Asitlik düzenleyici: Sitrik asit, Ferrik pirofosfat(Demir),
Aroma Verici: Doğal nar aroması,
Tatlandırıcı: Steviol glikozitleri,
Antioksidan: Askorbik asit, Kolin bitartarat, Sodyum selenit (Selenyum), Japon poligonumu ekstresi.

 

Not: LR Aloe Vera’ sı bir ilaç değildir, tıbbi hastalıkların tedavisinde öncelikli olarak doktorunuzun tavsiyelerini dinlemelisiniz.