IASC nedir ?

LR IASC nedir: IASC (International Aloe Vera Science Council) bilimsel bir dernek olup kendisini Aloe Vera bitkisinin olumlu etkileri hakkındaki bilgilerin yayılması ve kullanılmasına adamıştır.

1. IASC nedir?

IASC (International Aloe Vera Science Council) bilimsel bir dernek olup kendisini Aloe Vera bitkisinin olumlu etkileri hakkındaki bilgilerin yayılması ve kullanılmasına adamıştır.

Maryland’de (ABD) yerleşik IASC, Aloe Vera ürünlerinin kalitesini özellikle ortaya çıkarmak üzere bu ürünleri çok sıkı ölçütler çerçevesinde sertifikalandırma olanağı sunmaktadır. IASC’ in internet sitesine www.iasc.org adresinden ulaşabilirsiniz.

LR IASC nedir: IASC (International Aloe Vera Science Council) bilimsel bir dernek olup kendisini Aloe Vera bitkisinin olumlu etkileri hakkındaki bilgilerin yayılması ve kullanılmasına adamıştır.

2. IASC, Aloe Vera bitkisi ile ilgili olarak hangi bilimsel araştırmaları yapmaktadır?

IASC tüm dünyada çok sayıda üniversite ile birlikte çalışmaktadır ve Aloe Vera hakkında sayısız araştırma yapılmasını sağlayarak örneğin Aloe Vera’nin vücudun E vitamini için biyolojik kullanılabilirliğini artırdığını yayınlamıştır. Bundan henüz 10 sene önce son derece az araştırma mevcuttu. Çok sayıda iyi özelliği sahip olduğu ağızdan ağza dolaşsa da bunları açıklamak mümkün olmuyordu. Kapsamlı araştırmalarla içeriğindeki maddeleri tek tek tespit ve teşhis etmek mümkün oldu. Böylece Aloe günümüzde en iyi araştırılmış bitkilerden biridir.

3. IASC aynı zamanda Almanya’daki Aloe Vera Jel İçecek üretimini de kontrolediyor mu?

IASC düzenli aralıklarla Almanya’daki Aloe Vera Jel İçecek üretimini kontrol etmektedir.

Bu denetim için Amerika’dan Almanya’ya bir denetçi gelmektedir. Bu denetimler her zaman için kapsamlıdır ve farmasoti branşının standartlarına göre yapılır. Koşullar son derece yüksektir.LR bu koşulları yerine getirmektedir. Aloe Vera Jel İçecek ürünlerinin kalitesinin hep aynı kalması ve belgelendirilebilmesi için, bu şekilde ortaya çıkan mali külfet de göze alınmaktadır.

Not: LR Aloe Vera’ sı bir ilaç değildir, tıbbi hastalıkların tedavisinde öncelikli olarak doktorunuzun tavsiyelerini dinlemelisiniz.